Usługi

Profilaktyka

Oferujemy regularne zabiegi profesjonalnego czyszczenia zębów aby zachować je w pełnym zdrowiu. Zabiegi te w sposób delikatny usuwają przebarwienia, kamień i osady wbudowane w powierzchnię szkliwa z większą efektywnością i dokładnością niż zabiegi wykonywane przez Pacjenta w domu. Jest to ważny zabieg profilaktyczny, którego skuteczność odzwierciedla się w ograniczeniu szkodliwych bakterii w jamie ustnej.

Chirurgia jamy ustnej

Zakres standardowo wykonywanych zabiegów chirurgii stomatologicznej jamy ustnej obejmuje:

  • Usuwanie zębów, w tym zębów mądrości,
  • Zabiegi resekcji wierzchołków korzeni,
  • Usuwanie torbieli,
  • Podcinanie wędzidełka,
  • Unikalne zabiegi przeszczepu dziąsła,
  • Odbudowę kości,
  • Badania histopatologiczne.

Chirurgia jamy ustnej uwzględnia zabiegi chirurgiczne wykonywane w obrębie jamy ustnej i kości szczęk. Zabiegi takie jak usuwanie zębów mądrości mogą być z powodzeniem wykonane z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Przeprowadzamy wszystkie niezbędne zabiegi chirurgiczne w obrębie jamy ustnej i kości szczęk.

Bezbolesne leczenie

Każdy zabieg stomatologiczny może być przeprowadzony bezboleśnie dla Pacjenta. Stosujemy skuteczne środki znieczulające i delikatne metody ich podawania. W uzasadnionych przypadkach oferujemy zabiegi w sedacji podtlenkiem azotu (gaz rozweselający), który uspokaja i znosi nieprzyjemne odczucia.

Odbudowa kości

Wszczepienie implantu jest możliwe gdy ilość dostępnej kości w szczęce spełnia wymogi pod względem jej ilości i jakości. W przypadku gdy mamy do czynienia z niewystarczającą ilością kości w obrębie szczęki oferujemy techniki jej rekonstrukcji przy pomocy kości własnej pacjenta lub prefabrykowanych materiałów kościozastępczych.

Implantologia

Brakujące zęby mogą być w sposób idealny zastąpione przez implanty dentystyczne. Podobnie jak korzeń naturalnego zęba implant stanowi podparcie dla korony zęba i jest zakotwiczony w sposób trwały w kości szczęki. Jest to rozwiązanie najbliższe naturze pod względem naśladowania naturalnego wyglądu i funkcji. Implanty dentystyczne pozwalają także uniknąć konieczności szlifowania zdrowych własnych zębów i w sposób efektywny zabezpieczają kość przed jej zanikiem.

Chirurgia szczękowo-twarzowa

Zajmujemy się m.in. usuwaniem zębów mądrości i zębów zatrzymanych w sposób bardzo delikatny. Okolice stanów zapalnych wokół wierzchołków korzeni zębowych mogą być też usunięte chirurgicznie aby zachować jak najdłużej własny ząb. Stosujemy techniki mikrochirurgiczne aby zminimalizować reakcje pozabiegowe i zapewnić jak najsprawniejszy powrót do zdrowia.

Tomografia komputerowa

Tomografia komputerowa jest specjalnym badaniem radiologicznym, które pozwala na uzyskanie obrazów przekrojowych różnych części ciała. Choroby i dysfunkcje mogą być wówczas łatwo rozpoznane i ocenione przy pomocy tego badania. Oferujemy nowoczesne procedury diagnostyczne obrazowania twarzoczaszki w celu postawienia diagnozy i zaplanowania optymalnego ukierunkowanego leczenia w każdym indywidualnym przypadku.

Diagnostyka funkcjonalna

Diagnostyka funkcjonalna jest naukowo udokumentowaną i uznaną procedurą leczenia stosowaną w celu określenia stanu funkcjonalnego szczęk i ich relacji w stawach. Wadliwa pozycja szczęk może mieć wpływ na zaburzenia w stawach skroniowo-żuchwowych objawiające się m.in. promieniującym bólem, trudnościami w gryzieniu i zaciskaniu szczęk. Z pomocą diagnostyki funkcjonalnej możemy określić przyczynę takiego problemu i zastosować ukierunkowaną terapię.

Stomatologia dziecięca

Oferujemy opiekę stomatologiczną dla dzieci w każdym wieku. Uczymy najmłodszych jak utrzymać zęby w zdrowiu i czystości używając odpowiednio dobranych metod i narzędzi. Dobra opieka i nawyki wypracowane w dzieciństwie będą miały duży wpływ na zdrowie jamy ustnej w dojrzałym wieku. Organizacja naszej praktyki uwzględnia także potrzeby najmłodszych Pacjentów.

Stomatologia estetyczna

Pozwól aby Twój uśmiech lśnił jak dawniej – zajmujemy się przywracaniem kształtu i koloru zębów do optymalnego stanu i wyglądu. Odbudowujemy utracone, pęknięte lub złamane zęby, ukruszone części mogą być odbudowane i naprawione bez przebarwień przywracając piękny lśniący uśmiech.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów rozjaśni Twoje zęby i stworzy lśniący uśmiech. Szkliwo zębów rozjaśniane jest przez substancję, która nie ma szkodliwego wpływu na strukturę zęba. Wybielanie przywraca biel uśmiechu i pozwala Ci się szeroko uśmiechać. Mocno zniszczone zęby wymagają czasami zastosowania innych technik, które pozwolą na uzyskanie pięknego koloru zębów jak licówki lub korony ceramiczne.

Terapia laserem

Dzięki użyciu laserów stomatologicznych wiele skomplikowanych zabiegów może być przeprowadzone bardzo szybko i delikatnie. Rany pozabiegowe goją się szybko i bez komplikacji. Używając skupione światło laserowe o wysokiej precyzji możemy przeprowadzić leczenie zachowawcze, periodontologiczne, niewielkie zabiegi chirurgiczne oraz endodontyczne bez dolegliwości bólowych dla Pacjenta.

Protetyka

W celu zaoferowania naszym pacjentom wysokiej jakości usług protetycznych w postaci wkładów koronowych, koron, mostów i protez polegamy na doświadczeniu wysoko wyspecjalizowanych techników dentystycznych. Blisko współpracujemy z uznanymi laboratoriami techniki dentystycznej, których jakość pracy jest podstawą naszego zaufania. Razem z zespołem techników, oceniamy Twoją indywidualną sytuację i określamy optymalny kierunek leczenia.

Własne laboratorium protetyczne

Zintegrowaliśmy naszą praktykę z laboratorium. Zaleta: oszczędność czasu. Nasz technik dentystyczny może ocenić Twoją indywidualną sytuację na miejscu i pracować w sposób ukierunkowany na bazie tej oceny.

Endodoncja

Endodoncja jest sprawdzoną i naukowo udokumentowaną metodą leczenia zębów martwych z pomocą której wydłużamy szanse na długotrwałe ich funkcjonowanie. Z powodzeniem diagnozujemy i leczymy stany zapalne miazgi zęba oraz inne choroby. Używając najnowszych zdobyczy technologicznych w leczeniu kanałowym sprawimy, że zachowasz swój ząb jeszcze dłużej.

Periodontologia

Periodontitis jest chorobą kieszonek zębowych, które gdy pozostawione są bez leczenia mogą doprowadzić do utraty zębów. Proponujemy regularną opiekę profilaktyczną i nowoczesne metody leczenia chorób dziąseł i przyzębia. Celem profilaktyki stomatologicznej jest usuwanie kamienia i osadów przytwierdzonych do szkliwa zębów.

Ortodoncja

Z pomocą ortodoncji działamy profilaktycznie i leczniczo, aby wady wynikające z ustawienia zębów i szczęk nie wpływały na dobre funkcjonowanie zębów jak i harmonii w estetyce twarzy. Spektrum narzędzi w postaci ortodontycznych aparatów ruchomych i stałych pozwala na dobranie optymalnej terapii w każdym wieku Pacjenta i w każdym przypadku.

Program regionalny